Braník - Slavia 4:3 (2:2)

10. 10. 2009

Braník - Slavia 4:3 (2:2).  Beneš 2, Plass, Rosa - Kratochvíl, Honc, Žáček

Góly a asistence:
10´ Plass Marek ( Beneš Michal )
12´ Beneš Michal ( Fencl Matyáš )
39´ Beneš Michal ( Zeman Ondřej )
46´ Rosa Petr ( Beneš Michal )
Slavia: 1´ Kratochvíl Kryštof 0:1, 25´+ 2´ Honc Václav 2:2, 35´ Žáček Pavel 2:3

Sestava: Chramosta 5 - Macho 5, Lang 6 ( Moravec 6 ) - Zeman 8 ( Pecák 6 ), Fencl 8, Plechatý 5 ( Rosa 8 ) - Plass 6 ( Cihlář 4 ), Beneš 9 ( Nový 6 ).

Poločas 2:2. Další prověrkou v Přeborové soutěži pro nás byl tým Slavie, hrající tuto soutěž s ročníkem 2000. Ovšem i v naší sestavě byla necelá polovina kluků tohoto ročníku. Do utkání jsme vstoupili s odhodláním přitlačit svého soupeře a vstřelit co nejrychleji uklidňující gól. To se však povedlo právě našemu soupeři, který po obrovské Chroustově hrubce, který podcenil po zemi nakopnutý míč do vápna a pustil ho mezi svýma rukama za sebe, kde ho v klidu uklidil do branky hostující Kratochvíl - 0:1. Gól nás naštěstí nenahlodal a postupně jsme začali hrát svou hru a svého soupeře čím dál tím více tlačili k jeho brance. Předváděli jsme hezké kombinace a kolikrát bylo až s podivem, že míč nezkončil v síti. V 10. min jsme se již konečně trefili, když Míša Beneš předložil Márovi přihrávku před prázdnou branku - 1:1. Již o minutu a půl později si na krásnou Matesovu přihrávku naběhl Míša Beneš a poslal nás do vedení - 2:1. I v další části této půle jsme si vytvářeli šance po pěkných akcích, za zmínku stojí břevno Matesa, Míša Beneš mířil několikrát jen do gólmana, Marek Plass nabíhající před již prázdnou branku netrefil hlavou míč po krásné Míšově přihrávce, tlak byl chvílemi opravdu velký. A tak se naplnilo klasické nedáš x dostaneš a již v nastaveném čase 26:19 přišla pěkná kombinační akce Slavie, na jejímž konci se ocitl i díky podklouznutí Jirky Moravce sám před Chroustem hostující Honc a pod tělem Chrousta poslal míč do sítě - 2:2. Druhou půli jsme začali dobře a ihned si vytvořili tutovku, ovšem Míša Beneš po vyšachování soupeřovy obrany netrefil prázdnou branku !!! I nadále se hrál oboustranně pěkný fotbal , více ze hry jsme měli my a další gól byl na spadnutí. Ovšem co dnes všechno zejména naše první útočná dvojice Míša , Marek spálila, to se jen tak nevidí. A tak jsme to byli my, kdo po Šimonově velehrubce ( mimochodem tomu dnes zápas zcela jistě nevyšel naprosto ideálně ) inkasovali třetí gól. Jeho střelcem byl Žáček, který důsledně sledoval míč, ve vápně naznačil střelu a po zaseknutí na druhou stranu a posunutí míče stačil ještě míč poslat okolo pravé tyče do branky - 2:3. Do konce utkání chybělo v té chvíli ještě 15 minut, a tak jsme měli ještě dost času na obrat. Vyrovnání přišlo již po třech minutách a pěkné spolupráci Ondry s Míšou - 3:3 . Poslední a vítězný gól jsme vstřelili ve 46. minutě hry, kdy nejprve Míša Beneš uvolnil ideálně do strany Petra Rosu, který zatáhl míč do strany . Na jeho prudký střílený centr zhruba na penaltovou značku si nabíhal Mára Plass a slávističtí brankář s obráncem. Po doteku jednoho z nich se míč odrazil do brány a pro nás to znamenalo vítězný gól !!! V samém závěru se do šance dostal ještě Ondra Zeman, ale zákrok domácího obránce z mé pozice vypadající jako faul rozhodčí jako penaltu neodpískal a po chvilce ukončil zápas. Za poctivě a výborně odmakaný zápas má celý tým velkou pochvalu. Ze soupeřova týmu je nutno vyzdvihnout výkon brankáře Svítila, který svůj tým hodně podržel a kterému mohou vděčit za to, že utkání tak bylo dramatické až do konce. Nyní nás čeká v derby utkání příští neděli FC Tempo, zápas na Lhotce začíná ve 12:15.

Branky: 1.min. Kratochvíl (Kolář), 25.min. Honc (Procházka), 36.min. Žáček
Sestava: Svítil,Bednařík,Kratochvíl,Štěrba,Vaska,Procházka,Kolář, Radimský, Žáček,Kostka,Novák,Valenta,Čejka,Honc,Pátek

V sobotu 10.10.2009 v pravé poledne odehrál náš tým další kolo Pražského přeboru na hřišti ABC Braník, kde jsme chtěli potvrdit podzimní fotbalovou neporazitelnost. Klukům, jsem kladl na srdce, aby se soustředili na hru a nepodcenili sílu soupeře zejména v přechodu do útoku. Do utkání jsme vstoupili dobře, když hned v úvodu utkání dorazil Kryštof Kratochvíl střelu Honzy Koláře do prázdné branky soupeře a vedli jsme 1:0. Po této brance jsme však přenechali střed hřiště soupeři a díky špatným přihrávkám nás dostávali domácí víc a víc pod tlak a ohrožovali tak naší branku, kterou ale chránil náš vynikající brankář Matěj Svítil. Přesto po naší chybné přihrávce se podařilo soupeři srovnat na 1:1 a netrvalo dlouho kdy po podobné situaci jako u prvního gólu se již domácí ujali vedení. Na vedoucí gól soupeře, jsme reagovali drobnými změnami v sestavě a do poločasu se nám po pěkné akci a následném zakončení Vaška Honce podařilo srovnat stav na 2:2.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     Do druhého poločasu vstoupili kluci dobře a předváděli to, co jsem si přestavoval a tím se nám dařilo soupeře přehrávat, což potvrdil třetí naší brankou Pavel Žáček a otočil výsledek na  2:3 v náš prospěch. Domácí se ale nevzdávali a jejich snaha byla oceněna vyrovnávací brankou. V této chvíli to  vypadalo na dělbu bodů, ale bohužel po nevydařeném střídání (ošetřoval jsem zraněného hráče) a nepostřehl tak, že do hry naskočilo o jednoho hráče navíc, který ke vší smůle byl v nesprávný čas na nesprávném místě a srazil si míč do vlastní branky, čímž jsme soupeři věnovali tři body.
     Na závěr se chci omluvit za situaci, která nás připravila o bodík za remízu, ale také je nutné říci, že především hráči v přístupu k tomuto utkání, kdy nepodali takový výkon na který mají a co zatím doposud v zápasech ukazovali se podepsali pod první prohru v podzimní části soutěže. Tak se přece nehraje o čelo tabulky. Doufám, že si z toho vezmeme všichni ponaučení a potvrdíme to již v dalším mistráku na domácím hřišti.  Trenér