Věkové kategorie:
Chlapci 5 – 9 let:
|
Ročník
|
|
|
|
|
|
1.
|
2002
|
Petřík Tomáš
|
Rujana
|
M
|
05-09
|
51:32
|
2.
|
2004
|
Lohniský Tomáš
|
Rovinka
|
M
|
05-09
|
52:35
|
3.
|
2007
|
Hruška Jakub
|
Červený Mlýn
|
M
|
05-09
|
1:42:05
|
Dívky 05 - 09 let:
|
Ročník
|
|
|
|
|
|
1.
|
2005
|
Behenská Petra
|
ÚO
|
Ž
|
05 - 09
|
1:27:45
|
2.
|
2007
|
Sokolová Veronika
|
Dědkův vrch
|
Ž
|
05 - 09
|
1:39:15
|
Chlapci 10 – 14 let:
|
Ročník
|
|
|
|
|
|
1.
|
1999
|
Kalousek Jakub
|
Dědkův Vrch
|
M
|
10-14
|
38:39
|
2.
|
1998
|
Lavička Vít
|
Červený Mlýn
|
M
|
10-14
|
47:20
|
3.
|
1998
|
Svět Lubomír
|
OWS
|
M
|
10-14
|
49:50
|
4.
|
1998
|
Bukáček Michal
|
Starý potok
|
M
|
10-14
|
1:00:39
|
5.
|
2001
|
Lomnický Matyáš
|
Rovinka
|
M
|
10-14
|
1:02:55
|
DQ
|
1998
|
Zahradník Jiří
|
Starý potok
|
M
|
10-14
|
|
Dívky 10 – 14 let
|
Ročník
|
|
|
|
|
|
1.
|
1999
|
Zemanová Dominika
|
Beroun
|
Ž
|
10-14
|
44:02
|
2.
|
1998
|
Vondrovská Jana
|
Dědkův vrch
|
Ž
|
10-14
|
1:09:00
|
Muži 15 – 20 let
|
Ročník
|
|
|
|
|
|
1.
|
1994
|
Pucholt Tomáš
|
Červený mlýn
|
M
|
15-20
|
31:40
|
2.
|
1992
|
Hlaváček Jaroslav
|
Červený mlýn
|
M
|
15-20
|
36:06
|
3.
|
1995
|
Svět Marcel
|
OWS
|
M
|
15-20
|
41:28
|
4.
|
1994
|
Horáček Jan
|
Červený Mlýn
|
M
|
15-20
|
43:37
|
Ženy 15 – 20 let
|
Ročník
|
|
|
|
|
|
1.
|
1993
|
Boleslavská Tereza
|
Červený mlýn
|
Ž
|
15-20
|
42:32
|
2.
|
1998
|
Vančová Dominika
|
Starý potok
|
Ž
|
15-20
|
46:19
|
Muži 21 – 35 let
|
Ročník
|
|
|
|
|
|
1.
|
1984
|
Vaněk Martin
|
Starý potok
|
M
|
21-35
|
30:01
|
2.
|
1990
|
Bukaček Martin
|
Starý potok
|
M
|
21-35
|
31:45
|
3.
|
1979
|
Kašák Vladimír
|
OWS
|
M
|
21-35
|
35:38
|
4.
|
1978
|
Roubíček Tomáš
|
Rejnov
|
M
|
21-35
|
42:47
|
5.
|
1979
|
Urban Petr
|
OWS
|
M
|
21-35
|
46:19
|
6.
|
1978
|
Štědronský Radek
|
Dědkův vrch
|
M
|
21-35
|
47:37
|
7.
|
1976
|
Lohnický David
|
Rovinka
|
M
|
21-35
|
52:36
|
8.
|
1978
|
Špaček Martin
|
OWS
|
M
|
21-35
|
54:14
|
9.
|
1976
|
Seidl Zdeněk
|
Dědkův vrch
|
M
|
21-35
|
54:20
|
DQ
|
1984
|
Mrázek Michal
|
Rejnov
|
M
|
21-35
|
|
DQ
|
1979
|
Slavík Aleš
|
Rovinka
|
M
|
21-35
|
|
Ženy 21 – 35 let
|
Ročník
|
|
|
|
|
|
1.
|
1984
|
Krpešová Jana
|
Rejnov
|
Ž
|
21-35
|
49:06
|
2.
|
1981
|
Veselá Kateřina
|
Rejnov
|
Ž
|
21-35
|
53:26
|
3.
|
1987
|
Krejčová Lada
|
Batalion
|
Ž
|
21-35
|
54:13
|
4.
|
1985
|
Houšťová A lexandra
|
Starý potok
|
Ž
|
21-35
|
1:02:10
|
5.
|
1983
|
Roubíčková Lenka
|
Rejnov
|
Ž
|
21-35
|
1:16:57
|
6.
|
1981
|
Hochová Jana
|
Dědkův vrch
|
Ž
|
21-35
|
1:39:15
|
Muži 36 – 49 let
|
Ročník
|
|
|
|
|
|
1.
|
1974
|
Tlustý Jan
|
Červený Mlýn
|
M
|
36-49
|
35:31
|
2.
|
1971
|
Podhorský Vladimír
|
Dědkův vrch
|
M
|
36-49
|
36:55
|
3.
|
1966
|
Ludmila Jindřich
|
Červený Mlýn
|
M
|
36-49
|
39:15
|
4.
|
1975
|
Novák Aleš
|
Červený Mlýn
|
M
|
36-49
|
40:58
|
5.
|
1972
|
Soldát Tomáš
|
Batalion
|
M
|
36-49
|
42:13
|
6.
|
1962
|
Řezník Milan
|
Starý potok
|
M
|
36-49
|
49:36
|
7.
|
1969
|
Skořepa Pavel
|
OWS
|
M
|
36-49
|
53:52
|
8.
|
1965
|
Holaj Robert
|
Rovinka
|
M
|
36-49
|
59:51
|
9.
|
1972
|
Čejka Jan
|
Rovinka
|
M
|
36-49
|
1:03:23
|
10.
|
1964
|
Spousta Martin
|
Mirodol
|
M
|
36-49
|
1:03:57
|
11.
|
1975
|
Zahradník Milan
|
Starý potok
|
M
|
36-49
|
1:12:38
|
Ženy 36 – 49 let
|
Ročník
|
|
|
|
|
|
1.
|
1966
|
Růžičková Jitka
|
Červený Mlýn
|
Ž
|
36-49
|
47:52
|
2.
|
1966
|
Řezníčková Alena
|
Starý potok
|
Ž
|
36-49
|
51:45
|
3.
|
1971
|
Hlavničková Vlaďka
|
Dědkův Vrch
|
Ž
|
36-49
|
52:23
|
4.
|
1971
|
Lavičková Jiřina
|
Červený Mlýn
|
Ž
|
36-49
|
1:02:55
|
5.
|
1971
|
Spoustová Ivana
|
Mirodol
|
Ž
|
36-49
|
1:03:54
|
6.
|
1973
|
Petříková Štěpánka
|
Rujana
|
Ž
|
36-49
|
1:06:42
|
7.
|
1974
|
Vondrovská Jana
|
Dědkův Vrch
|
Ž
|
36-49
|
1:09:46
|
Muži 50 – 59 let
|
Ročník
|
|
|
|
|
|
1.
|
1954
|
Mezera Karel
|
Batalion
|
M
|
50-59
|
37:17
|
2.
|
1953
|
Tůma František
|
Červený Mlýn
|
M
|
50-59
|
40:02
|
3.
|
1959
|
Pucholt Jiří
|
Červený Mlýn
|
M
|
50-59
|
40:20
|
4.
|
1956
|
Šturma Petr
|
Starý potok
|
M
|
50-59
|
1:12:35
|
5.
|
1956
|
Očenášek Vladimír
|
Rujana
|
M
|
50-59
|
1:16:49
|
Ženy 50 – 59 let
|
Ročník
|
|
|
|
|
|
1.
|
1952
|
Kulhánková Magda
|
Červený Mlýn
|
Ž
|
50-59
|
1:35:06
|
Muži 60 až 69 let
|
Ročník
|
|
|
|
|
|
1.
|
1946
|
Roubíček Jiří
|
Rejnov
|
M
|
60-69
|
58:31
|
2.
|
1946
|
Horáček Jaroslav
|
Červený Mlýn
|
M
|
60-69
|
1:06:09
|
3.
|
1944
|
Mrkvička Miroslav
|
OWS
|
M
|
60-69
|
1:07:40
|
4.
|
1944
|
Pajma Zdeněk
|
Dědkův vrch
|
M
|
60-69
|
1:09:00
|
5.
|
1947
|
Lehký Vladimír
|
Rujana
|
M
|
60-69
|
1:16:46
|
6.
|
1944
|
Čejka Stanislav
|
Rovinka
|
M
|
60-69
|
1:21:23
|
7.
|
1946
|
Wolf Miroslav
|
Dědkův vrch
|
M
|
60-69
|
1:42:35
|
|
1949
|
Urban Bohuslav
|
Rovinka
|
M
|
60-69
|
DNF
|
Ženy 60 a více let
|
Ročník
|
|
|
|
|
|
1.
|
1950
|
Roubíčková Jaroslava
|
Rejnov
|
Ž
|
60 a více
|
1:05:14
|
2.
|
1949
|
Běličová Blanka
|
Dědkův Vrch
|
Ž
|
60 a více
|
1:09:25
|
3.
|
1947
|
Wolfová Vlasta
|
Dědkův Vrch
|
Ž
|
60 a více
|
1:42:32
|
|
1947
|
Urbanová Marie
|
Rovinka
|
Ž
|
60 a více
|
DNF
|
Muži 70 a více let
|
Ročník
|
|
|
|
|
|
1.
|
1940
|
Tlustý Ladislav
|
Červený Mlýn
|
M
|
70 a starší
|
49:07
|
Rodinná družstva:
1.
|
Behenský Petr (68), Eva (72), Pavel (09)
|
ÚO
|
R
|
|
1:28:23
|
2.
|
Rufferovi
|
Červený Mlýn
|
R
|
|
1:30:25
|
3.
|
Hruškovi
|
Červený Mlýn
|
R
|
|
1:42:13
|
4.
|
Sokolovi
|
Dědkův Vrch
|
R
|
|
1:46:25
|
Tříčlenná osadní družstva:
1.
|
Pucholt, Tlustý J., Hlaváček
|
Červený Mlýn
|
D
|
|
1:43:17
|
2.
|
Vaněk, Bukáček M., Vančová
|
Starý potok
|
D
|
|
1:47:05
|
3.
|
Podhorský, Kalousek, Štědronský
|
Dědkův vrch
|
D
|
|
2:03:11
|
4.
|
Kašák, Svět M., Urban
|
OWS
|
D
|
|
2:03:25
|
5.
|
Mezera, Soldát, Krejčová
|
Batalion
|
D
|
|
2:13:43
|
6.
|
Roubíček, Krpešová, Veselá
|
Rejnov
|
D
|
|
2:25:19
|
7.
|
Lohniský T., Lohniský D., Holaj
|
Rovinka
|
D
|
|
2:45:02
|
8.
|
Petřík, Petříková, Lehký
|
Rujana
|
D
|
|
3:15:00
|
Soutěž osad v účasti:
|
|
počet běžců
|
počet pořadatelů
|
celkem účastníků
|
|
1.
|
Červený Mlýn
|
22
|
2
|
24
|
|
2.
|
Dědkúv vrch
|
16
|
|
16
|
|
3.
|
ÚO
|
4
|
10
|
14
|
|
4.
|
Starý potok
|
9
|
2
|
11
|
|
5.
|
OWS
|
7
|
|
7
|
|
6.
|
Rejnov
|
6
|
|
6
|
|
6.
|
Rovinka
|
6
|
|
6
|
2 nedoběhli
|
8.
|
Batalion
|
3
|
2
|
5
|
|
9.
|
Rujana
|
4
|
|
4
|
|
Nejstarší účastník: Tlustý Ladislav *1940 červený mlýn čas: 49:07
Nejstarší účastnice: Wolfová Vlasta *1945 Dědkúv vrch čas: 1:42:32
Komentář k průběhu závodu:
Závodníci označení DQ byli diskvalifikováni pro zkrácení trati (neproběhli kontrolou patrně na Starém potoce). Pro příště je třeba se dohodnout s někým z Rovinky nebo Starého potoka, aby dělal směrníka na odbočce z asfaltky na Rovince vlevo ke kontrole SP (označení bylo v pořádku podle borce, který také odbočku přeběhl a vrátil se; jen je třeba si uvědomit, že po výběhu kopce se projeví únava a označení mohou nezkušení běžci přehlédnout). Urbanovi (DNF) do cíle nedorazili.
Ke zmatkům při předávání cen: kategorii 14 až 20 let vytvořili patrně loni na Starém potoce (v původních propozicích BK taková nebyla) rozdělením kategorie 15 až 35let, ale při výrobě cen jsme si toho nevšimli. Je to rozdělení správné, v atletice je kategorie dospělých od 20 let, do 19 let je mládež. Proto navrhujeme nové správnější rozdělení na kategorii 15 až 19let a kategorii 20 až 35 let a pro tu nižší věnujeme putovní ceny.
Také žádáme další pořadatele, aby na případné změny oproti původním propozicím upozornili v jimi vydávaných výsledcích závodu.
Putovní ceny: bohužel jsme nezvládli zaznamenat přesně, které jsme předali! Takže co si pamatujeme:
- cenu převzala nejrychlejší žena Tereza Boleslavská a nejrychlejší muž Martin Vaněk
- cenu převzala vítězka kategorie dívek do 9 let Petra Behenská
- cenu převzala vítězka kategorie dívek do 14 let Dominika Zemanová (ponechala ji pořadateli)
- cenu převzala vítězka kategorie žen do 35 let Jana Krpešová
- cenu převzala vítězka kategorie žen do 49 let Jitka Růžičková
- cenu převzal vítěz kategorie mužů do 69 let Jiří Roubíček
- dále jsme cenu předali družstvu Červeného mlýna a ta byla také ponechána u pořadatele
- ostatní ceny patrně předešlí držitelé nevrátili buď nám nebo už někdy dříve!
Osada Rejnov požádala o přijetí do závodu jako další kačácká osada, zaplatila startovné (dokonce i za loňský ročník). Žádám tímto o vyhovění jejich žádosti budoucí pořadatele Běhu Kamarádství.
Zpracoval Petr Behenský, pbehensky@chello.cz