Šestnáct knedlů na odvetu

…aneb Slaďoučká odplatička á la MEN IN BLACK
...čili Nejlepší poločas naší historie

Historie se opakuje.
V páté sezoně pili fotbalisté SKZ kalich hořkosti až opravdu do toho nejzoufalštějšího dna, když po Klepáku podlehli 16. srpna 1997 i svému nejčastějšímu soupeři z Brna a celý dlouhý rok museli čekat na vendetu. Jak sladká pak v magické datum 8. 8. 1998 byla!
2009-dalsi-gol-na-obzoru.jpgPo necelých jedenácti letech stojí 11. července 2009 před SKZ sakum prdum stejný úkol. Odčinit šokující prohru z úvodu šestnácté sezony, kdy mladá větev Radlic přehnala předzápasové soustředění a ač nad prvním turnusem Křídlovické vedla 5:1, prohrála 6:7. Nejenže šlo o nejzbytečnější porážku historie SKZ, pro Radlice znamenal start prázdnin 2008 také konec velké série: vždyť SKZ tehdy padl v mistrovském zápase poprvé v 21. století.
Aby šlo zase jen o výjimku jinak výhrami lemovaných dějin, se teď v krásném červencovém odpoledni snažili čtyři pamětníci rok starého výbuchu Dolly, Pavlos, Mirí a Kořka, které pro odvetu 2009 posíli dva kanonýři: nejlepší střelec mladé generace Zoufalců Fany a kapitán staré party David. Všichni střízliví až běda! To, co loni, v následujících šedesáti minutách už šestašedesátého zápasu historie SKZ letošních šest reprezentantů rozhodně opakovat nehodlá.
2009-jedem--hosi-.jpgA dokazují to od prvního hvizdu. Třetí minuta a Pavlos posílá SKZ do vedení. Neuteče ani pět a David zvyšuje na 2:0. Radlice jedou jak dobře namazaný stroj a co dvě minutky přibývají v zápisníku další trefy: Dolly 3:0, Kořka 4:0, Fany 5:0. Ale loni to taky vypadalo za stavu 5:1 na pohodu a kam nakonec SKZ bárku nasměroval? Takže, Zoufalci, kormidlem vpřed a pálíme dál! Sudí ještě ani nefoukne změnu stran, když David završuje skóre už na 10:0. Start z říše snů! Vůbec nejlepší první půle, jakou za sedmnáct sezon Radlice předvedly. Zde je důkaz: k asi nepřekonatelnému vítězství 26:4 nad Brnem startovaly v roce 1994 poločasem 11:2 a takový rozjezd jako letos nepředvedly ani ve stejném čtyřiadevadesátém s Indiány 22:1 (7:0), či šesta- a sedmadevadesátém s Jedovnicemi 21:1 (5:0) a 18:2 (6:1).
Navíc jak končí SKZ první půli, startuje i tu druhou: navlas stejným gólem, jen na druhou stranu, rozjíždí David druhou desítku. Dolly, Kořka a Pavlos mají stejnou chuť – po pětačtyřiceti minutách je to 15:0!
2009-kridlovicka-nestiha....jpgAž pak dají Zoufalci Křídlovické čuchnout: po padesáti minutách hry si táborníky bohatě zaplněné hlediště konečně může zakřičet gól díky přesné ráně Lukeho. Poslední slovo ale mají domácí a Dolly v šedesáté minutě uzavírá účet zápasu na 16:1.
Opravna s názvem SKZ Radlice vzala revizi loňské porážky opravdu od podlahy. A sestava Mirí – David, Dolly, Fany, Pavlos, Kořka se kanonádou 16:1 postarala o šesté nejvýraznější vítězství v dějinách.
Bravo, MEN IN BLACK!

SKZ RADLICE - KŘÍDLOVICKÁ BRNO 16:1 (10:0)
V Radlicích 11. července 2009, 2 x 30 minut.

Branky: 3., 13., 19., 40., 42. PAVLOS, 5., 23., 35. DAVID, 7., 17., 37. 60. DOLLY, 10., 21., 45. KOŘKA, 12. FANY - 50. LUKE. Sestava SKZ: 5 MIRÍ - 14 DAVID, 4 DOLLY - 7 FANY, 6 KOŘKA, 9 PAVLOS.