Horská teniska - canicross pouze pro ženy - 8.6.2014

30. 7. 2014

Dne 8.6.2014 se konal závod v canicrossu pouze pro ženy, který uspořádal Vláďa Šáfr za TJ Maxičky a dámský běžecký klub Tanvald. Závod se konal v Příchovicích.

Závod měl dvě kategorie a to ženy se psem a ženy bez psa. Trať byla dlouhá 5,6 km a start byl 600m do pořádného kopce po asfaltu, který se i sbíhal do cíle. Jinak trať byla moc pěkná, vedená po lesních cestách, členitý terén.

Předpověď počasí ukazovala šílených 33 stupňů, ale říkala jsem si,že přeci jenom je to v horách skoro 1000m/n.m.,že to nebude tak strašný, ale bohužel bylo šílený vedro. Ale bylo na každém startujícím se psem, zda uzná za vhodné startovat nebo ne, jak mu jeho pejsek zvládá teplo.

Já jsem startovala se svým ročním psem Nickem, který zatím teplé počasí zvládá docela v pohodě, jen ta délka tratě byla pro něj dlouhá, měl v té době natrénováno na 3km, ale až na seběh do cíle běžel úžasně.

A doběhli jsme si pro krásné zasloužené teplé vítězství !