Odolena Voda - Brandýs

Odolena Voda – Brandýs nad Labem

3:0 (20,17,21) a 3:2 (-23,-25,20,4,6)

Sestava - Mirra, Tynus, Bara, Eva - Denisa, Martina, Radka - Zdena, Andrea

Na Odolku jsme se těšily. Potom, co jsme zjistily, že v sobotu prohrály s nízkým skóre, jsme
si dělaly naděje. Jely jsme téměř v plném počtu, jen Lucku jsme nechaly odpočívat, což se
posléze ukázalo jako velká chyba.Na velmi příjemném hřišti nás opět čekala ligová rozhodčí, ale tentokrát jsme již bylypoučené a trenéra jsme uklidily z lavičky pryč.

Los nám přál lepší stranu, slunce jsme měly v zádech (a v duši). Od začátku jsme se praly o
každý míč, nálada na hřišti byla dobrá, všechny jsme bojovaly. V koncovce jsme povolily a
tím set prohrály 25:20. Druhý set byl poznamenaný sluníčkem, v zónách IV a V téměř nebylo
vidět. Na druhou stranu se hodně dařilo na smeči a tím jsme to kompenzovaly. Výsledek byl
slabší než v prvním setu, ale ve třetím setu jsme opět hrály vyrovnaně a uhrály 21 bodů.

Po prvním zápase jsme jasně cítily, že vítězství dnes máme na dosah ruky a tak jsme po
krátké pauze nastoupily pořádně nabuzené. To se odrazilo na výkon, dostaly jsme soupeřky
pod tlak a první set vcelku s přehledem vyhrály. V druhém setu to chvíli vypadalo, že jsme
zapomněly hrát, za stavu 11:19 už asi nikdo nevěřil tomu, že ještě zvítězíme, ale daly jsme
to. Za zmínku stojí vybojovaný balon, kvůli kterému Ája ležela na zemi a Mirra běžela
dobrých pět metrů mimo hřiště a vyhrály jsme ho. Ve třetím setu se začala projevovat únava
a koncovku jsme zase nezvládly. Do čtvrtého setu jsme vcházely s tím, že teď už to opravdu
musíme dát. V tu chvíli nás opustilo naprosto vše, fyzické síly, dovednosti, štěstí, chuť hrát.
Byl to asi nejhorší set v naší dosavadní volejbalové kariéře. Uhrály jsme pouhé čtyři body, na
vině byl špatný příjem i nepřesvědčivý útok. V pátém setu už jsme se neprobraly a prohrály
tak 3:2.

Jako pozitivum vidím, že většina hráček zvládala plynule se měnit na bloku a smeči, zároveň jsme poctivě zabíhaly při smečovaní za útočícího hráče. Bohužel nás několikrát zalily a to vždy na stejné místo, problém byl opět příjem a koncovka.  Také tento zápas byl premiérou pro Denču.

Děkujeme fanouškům z řad Hejretů, Schreiberů, Renče, Lucce a Petře....